Altech Eclips speksteenkachel met geïntegreerde katalysator PALCAT showmodel VERKOCHT
| Merk | Altech |
| Artikelnummer | Eclips speksteenkachel PALCAT |
| Beschikbaarheid | Niet meer leverbaar |
-
€0,00
EXCUSES, MOMENTEEL UITVERKOCHT
Altech Eclips speksteenkachel met geïntegreerde PALCAT-katalysator
Het stoken van hout in kachels gaat - niet geheel zonder de uitstoot van geurstoffen, roet, fijnstof en vele andere stoffen. Om toch zo veel mogelijk warmte te onttrekken uit hout, als brandstof, kunnen er verschillende maatregelen worden genomen, zoals bijvoorbeeld droge en schone houtstukken of de toepassing van een ABCAT (los van de houtkachel).
Een nieuwe innovatie, de PALCAT, is ontwikkeld voor in houtkachels. De Altech Eclips Basis kachel wordt toegepast met deze ingebouwde katalysator. Deze heeft net als de ABCAT de functie om Roet, CO en CxHy vlamloos na te verbranden. Dit heeft als effect dat de kachel buiten nagenoeg niet meer te ruiken is. De PALCAT verminderd de emissie met z’n 50-60%. Daarnaast neemt het rendement van de kachel toe.
De PALCAT is robuust en heeft een zeer lange levensduur.
Achter de vlamgeleidingsplaat in de kachel bevindt zich het houtrookfilter met katalysator waar de houtrook door heen wordt geleid voordat deze de kachel verlaat. De PALCAT kan voor onderhoud en inspectie uit de kachel worden genomen.
De PALCAT katalysator maakt de volgende extra reductie mogelijk bovenop de al goede prestaties van de kachel:
- CO2: reductie 3.8 %
- Rookgastemperatuur: reductie 12.16%
- CO: reductie 38.46%
- Rendement: stijging van 3%
- Stof (fijnstof): reductie 54.84 %
- Nox: reductie 5.69 %
- OGC: reductie 51.49%
- GEUR: reductie tot 100%
| Algemeen | |
| Fijnstofemissie | 10 mg/m³ |
| EcoDesign 2022 | ja |
| Energielabel | A+ |
| Vermogen | 4-9 kW |
| Rendement | 86 % |
| Pijpdiameter | 150 mm |
| Afmetingen (H×B×D) | 80 x 62 x 42 cm |
| Aansluiting pijp | boven/achter |
| Harthoogte pijp | 62,9 cm |
| Hart pijp vanaf achterzijde | 10,7 cm |
| Co uitstoot | 0,05 % |
| Houtblokkenlengte | 35 cm |
| Te verwarmen ruimte | 50-180 m³ |
| Buitenluchtaansluiting | optie |







